Josef Hubený // STROMYLOVE

 9. 6. – 8. 9. 2017

 

Životopis (slovy autora)

Poprvé pro mne blesklo světlo 28.12.1951. Následovaly roky v dobovém vzdělávacím systému ve kterém se formovaly a deformovaly moje postoje.

První revoluce kolem roku 1962 spočívala v tom, že jsem jednoho dne přestal neustále kreslit tank číslo 23 a začal naopak neustále ladit radio Luxemburg.

 

Další počin bylo shlédnutí filmu Zvětšenina. Nevěda co se životem pojal jsem myšlenku, jako mnozí jiní, že bych také mohl být tak trochu jako Thomas respektive David Hemmings respektive David Bailey. No moc se to nepodařilo leč fotografem jsem se stal, jsa vyškolen na FAMU. Tam se také zrodilo přátelství s několika jinými “Davidy”, které se vine až do dnešních časů, což je příjemnost k nezaplacení.

 

Tvůrčích záblesků nebylo mnoho z důvodů rozumných, alibistických či bizarních. A “záblesky” to je to pravé slovo pro mé tehdejší počínání. Více se začalo dít, když nastávala digitální éra. V podstatě jsem na ni čekal. Moje současná evoluce se tedy odehrává posledních 13 let.

 

Dělám si radost a zkouším vytvářet fotografie, o jaké jsem se kdysi pokoušel, ale nedotáhl to v analogovém světě do rozumného konce. Byly to pokusy, které přežily spíš jen jako nápady. A některé z nich teď předkládám ve zhmotněné podobě k laskavému posouzení.

Leave a Reply